Jaki los spotkał przynajmniej dwóch wrogów lub oponentów Jarosława Kaczyńskiego? Andrzej Lepper mówił, że Kaczyński zbiera (kompro-) materiały na innych polityków. Rewolucja w TVP Nowy wymiar Wiadomości Nowa nazwa 19:30 Marek Czyż Koniec propagandy Telewizji TVPiS

Telewizja Polska była przez ostatnie 8 lat legitymacją do wybielania przestępstw dokonywanych przez ludzi związanych z poprzednią władzą, która przegrała wybory 15 października 2023 roku.

TVP i Polskie Radio rządzone przez PiS do przedwczoraj rana prowadziły ciągłą i brudną walkę z opozycją, obrzucając błotem partie demokratyczne i zasłużonych dla Polski ludzi, w tym urodzonych w Gdańsku takich jak:

– Jurek Owsiak,

Założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP oraz Pol’and’Rock Festival / dawniej Przystanku Woodstock, który życie swe poświęcił na pomaganie innym, w tym dzieciom,

– czy Paweł Adamowicz,

Prezydent Gdańska, otwarty na różnorodność i odmienność, tolerancję, innowacje i rozwój, publicznie zamordowany podczas koncertu – finału WOŚ w Gdańsku, przez fanatyka Pis na wskutek przekazu sączącego się dotychczas z TVP,

– czy główny oponent Jarosława Kaczyńskiego – Donald Tusk,

Przewodniczący Rady Europejskiej, który wraz z Aleksandrem Kwaśniewskim (tez wywodzącego się z Pomorza) wprowadził Polskę na salony UE. Bezwzględnie atakowany jak i jego rodzina, w tym jego dziadków, wysłanych do obozów koncentracyjnych.

Czy po prostu prezes Pis nienawidzi wspaniałych ludzi urodzonych w Gdańsku czy na Pomorzu,

gdyż sam stał bezczynny, gdy Polacy obalali władzę komunistyczną ZSRR, okupację sowiecką i byli represjonowani przez komunistów? A może to walka z elitami, przewódcami, inteligencją, księżmi, nauczycielami, ziemianami, od czego zawsze zaczyna okupant, czy był to Stalin czy Hitler.

Może dlatego też zwalcza swego rywala z czasów PRL, związanego z Gdańskiem Lecha Wałęsę,

laureata Pokojowej Nagrody Nobla, który zapisał się w historii świata i wziął na swoje barki bezprecedensowe, bezkrwawe uwolnienie Polski od sowieckiego okupanta w 1993 roku?

A może po prostu duchowo i etycznie Pan Kaczyński wraz swe swymi współpracownikami czy wyborcami walczy

z ludźmi wielkimi, oddanymi Polsce, szczerymi, pracowitymi i szlachetnymi, którym nie dorasta do pięt, obrażając, oczerniając, ośmieszając, stosując metody używane przez KGB, ZSRR i Stalina?

Kolejnym konkurentem Kaczyńskiego był Andrzej Lepper,

premier i zasłużony działacz dla Polski, w tym gospodarki, wsi i rolników, wyśmiewany, oczerniany, alienowany, fałszywie oskarżany – kompromitowany, zamordowany w stylu sowieckim, po czym nastąpiła typowa dla takich sytuacji sprowokowana dezinformacja w mediach,

Zanim doszło do przedwczorajszej, wiekopomnej, demokratycznej, moralnej i etycznej zmiany w Telewizji Polskiej, Pracownik TVP pośrednio zasugerował, że Komisja ds. Wpływów Rosyjskich powinna zbadać wpływy rosyjskie za władzy PiS.

Sam Kaczyński w swej książce wprost przyznał, ze ponad rok kontaktował się z agentem KGB. A metody tej służby często wiązały się z uśmiercaniem, jak to było w latach 80, kiedy UB zamordowało 122 księży.

Białe jest białe, czarne jest czarne, dwóch wrogów Kaczyńskiego zostało zamordowanych,

a  przypadków nagłych śmierci polskich ministrów było więcej, o czym więcej w materiale filmowym:

© Adam Janowski, 21.12.2023 rok