Polska Apel o Wspólnotę, dbanie o wszystkich Demokracja to praktyka zamiast same zapisy praw, ZUS. Nowe Wiadomości. Czas wyborczy: Duda, Hołownia, Bosak, Kosiniak-Kamysz, Biedroń, Trzaskowski, Pis, Konfederacja, PO, Lewica, PSL / Polska 2050, Zieloni, Zjednoczona Prawica

“Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując (…) całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością.”

Tak stanowi Ustawa z dnia 29 grudnia 1992 r. Jak było przez ostatnie lata?

W czasie kampanii wyborczej na Prezydenta Polski w czasie Wieczoru Wyborczego Andrzej Duda wbrew prawu otrzymał:

– 28 razy więcej czasu antenowego w TVP niż Krzysztof Bosak (urodzony w 1982 roku w Zielonej Górze) i co więcej zaprezentowano go jedynie w TVP Info,

– po 18,5 razy więcej niż Władysław Marcin Kosiniak-Kamysz (1981, Kraków) i Robert Biedroń (1976, Rymanów),

– po 11 razy więcej niż Szymon Franciszek Hołownia (1976, Białystok)

– i 7 razy więcej niż Rafał Trzaskowski (1972, Warszawa).

Co na to Prokuratura?

Było to złamanie prawa Ustawy z dnia 29.12.1992 r., które pozwoliło Andrzejowi Dudzie wygrać wybory.

***

Jak jest w programie “19.30”? Jest miejsce dla komentarzy przedstawicieli demokratycznej “Koalicji 15 października” oraz kategorycznych wypowiedzi polityków PiS m. in.: Mateusza Jakuba Morawieckiego (1968, Wrocław) czy Andrzeja Sebastiana Dudy (1972, Kraków) oraz naukowców, artystów i sportowców.

Dziś usłyszeliśmy mistrza olimpijskiego z Moskwy w 1980 roku

– Władysława Kozakiewicza (1953, Soleczniki na Litwie),

wczoraj Krystyna Jolanta Janda (1952, Starachowice).

***

W dziedzinie sportu do Telewizji Polskiej wraca Dariusz Szpakowski, który będzie znów zarówno komentatorem wydarzeń sportowych, jak i doradcą zarządu TVP ds. sportu.

***

Gratulujemy dziennikarzom tworzącym program 19.30 i zręby nowej, demokratycznej TV dla dobra Polski, Polek i Polaków i wszystkich mieszkańców Polski oraz Gości !

© Adam Janowski 22.12.2023 r.

Nasz komentarz do wpisu jednego z internautów / widzów naszego kanału na www.youtube.com/NaszeStronyX :

“Czy Bronisław Komorowski otrzymał 28 razy więcej czasu antenowego w czasie Wieczoru Wyborczego. Czy jego kampania była wspierana de facto przez spółki Skarbu Państwa, Orlen i upartyjnione gazety analogicznie jak w czasie wyborów parlamentarnych?

Tak było w czasie nieważnym referendum, łamiącym podstawowe prawa obywatelskie – tajności wyborów, będącym przesłaniem retorycznym PiS, ujmującym inteligencji Polaków: PGE, PEKAO S.A., PKO BP, PKP, Totalizator Sportowy czy Krajowa Grupa Spożywcza, a de iure poprzez swoje fundacje np.:

Fundacja Banku Pekao S.A., Fundacja GPW, Fundacja PGE, Fundacja Grupy PKP, Fundacja JSW, Fundacja “Pocztowy Dar”, Fundacja ENEA, Fundacja PZU, Fundacja Alior Banku, Fundacja Totalizatora Sportowego, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Fundacja PKO Banku Polskiego.

Póki co w nowym programie 19.30 więcej czasu udzielono na wypowiedzi polityków PiS: Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego czy Krzysztofa Bosaka z Konfederacji niż dla Donalda Tuska.

Czy nie uważa Pan, że w nowym programie informacyjnym sprawiedliwie udziela się głosu przedstawicielom wszystkich partii?

Nowy program ma być bezstronny i ma w końcu informować, zamiast dezinformować i opluwać.

Proszę wskazać, który fragment emisji był stronniczy lub krzywdzący.” (…)

“Teraz telewizją kierują dziennikarze. A koalicja, która wygrała wybory przywróciła tylko porządek, aby radiofonia i telewizja realizowała misję informacyjną zgodnie z Ustawą z 1992 roku i umożliwiła dziennikarzom jej realizowanie, tak jak było przed dojściem do władzy PiS w 2015 roku i przywłaszczeniem mediów publicznych.

Przez ostatnie 8 lat, Ustawa ta była martwym prawem i media zarządzane przez Partię jak za PRL wykluczała wolność słowa i pluralizm poglądów oraz realizację misji rzetelnego i obiektywnego informowania społeczeństwa.

Proszę oglądać i być krytyczny, obiektywny i rzeczowy.

Zapraszam do dalszej merytorycznej dyskusji wobec konkretnych faktów.”