Rewolucja w TVP: Marek Czyż – wyjaśnienie / program zamiast Wiadomości w TVP1. Koniec propagandy w telewizji.

Koniec ery TVPiS. Piękny dzień, wyczekiwany od lat. Słowa jakie wygłosił dziś Marek Czyż zamiast Wiadomości są niczym te, które wypowiedziała Joanna Szczepkowska o końcu komunizmu. Wspaniały prezent, któryśmy wszyscy razem wywalczyli. Podziękowanie dla tych, co to umożliwili.

Zmiana dotyczy Polskiej Telewizji, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Choć walka o wolność słowa i prawa do informacji, i o prawa obywateli trwała 8 lat, dziś 20. grudnia zmiany w telewizji na ul. Woronicza w Warszawie nastąpiły bardzo szybko i skutecznie. Szefem odnowionej Telewizji Polskiej został mianowany Pan Tomasz Sygut.

Pan Premier Donald Tusk miał trudny orzech do zgryzienia, ale dzięki wsparciu większości głosujących Polaków otrzymał wielkie poparcie do zmian, ponieważ tego oczekiwali Polacy. Nowo obrany Marszałek Sejmu Pan Szymon Hołownia sprawuje swoją funkcję należycie, z godnością, a czasem dowcipem.

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz przygotował demokratyczny przewrót w telewizji, istne trzęsienie ziemi, dramatyczne niczym z filmów Alfreda Hitchcocka.

Taki jest nasz koniec roku 2023, oby do końca pomyślnego. Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, które dzięki zmianom politycznym i medialnym pozwolą Polakom zbliżyć się do siebie, a finalnie pojednać, mimo skutecznych niestety prób dzielenia Polaków przez rząd PIS, szydzenia, opluwania i oczerniania, nagonek, grillowania i bezpodstawnego oskarżania.

Takie kryminogenne i karygodne działania realizowane przez partię Pis realizowane były w TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, Radio Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka i innych rozgłośniach zależnych od partii, a rzekomo publicznych oraz przez PAP (Polska Agencja Prasowa).

Również Prezydent z partii PIS Andrzej Duda dzielił Polaków i łamał konstytucję, wykonując scenariusz dostarczony mu przez swego mocodawcę – Jarosława Kaczyńskiego.

W werbalnej agresji wtórowali mu Suski, Macierewicz, Morawiecki, Telewizja, której szefem był Samuel Pereira stała się niczym Russia Today (RT) – rosyjska tuba propagandowa Władimira Putina, w ramach której wojna na Ukrainie była obroną Rosji.

Tak prezes PIS i jego świta, udają, że walczą o demokrację, a zależy im podburzaniu Polaków, i na dalszym antagonizowaniu społeczeństwa oraz nieudolnej próbie odzyskania części władzy.

Należało uszanować wolę Polek i Polaków, tak jak szanować wyroki sądu wobec skazania Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego wyrokiem sądu na 2 lata więzienia za fabrykowanie dowodów w ramach tzw. “afery gruntowej” przeciwko Andrzejowi Lepperowi i Samoobronie. Ta nagonka na premiera Leppera zakończyła się upublicznieniem przez niego danych o nadużyciach w Polsce i finalnie jego zamordowaniem, tak jak inowrocławskiego działacza rolniczej solidarności Piotra Bartoszcze.

Nieskuteczne ułaskawienie wspomnianych polityków, szefów CBA przez Andrzeja Dudę, świadczy tylko o jego zdecydowanym upolitycznieniu, stronniczości i nagannego wykonywania funkcji prezydenta Rzeczpospolitej. W historii zapisze się jako ten, który bronił propagandy i partii nienawiści.

Copyright, Adam Janowski, 20.12.2023 r.